Türkiye'ye örnek oldunuz | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Türkiye’ye örnek oldunuz

Bu haber 14 Ekim 2019 - 6:49 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Vali Salih Ayhan’a 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yıl dönümü etkinliklerinde yapılan organizasyonlar nedeniyle teşekkür ederek plaket verdi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

4 Eylül etkinliklerinin Sivas’ın tanıtımına ciddi katkılar sağladığını ifade eden Mustafa Eken, “100. yıl etkinlikleri kapsamında Sivas’ta çok güzel çalışmalar yaptınız. Sivas, dünyada ve Türkiye’de kendini ilan etti. 4 Eylül Sivas için bir şans oldu. Bu işin öncülüğünü, mimarlığını siz yaptığınız. Bizlerde sizin yanınızdayız, bizlere de ne görev düştüyse Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 7 Bin üyemiz adına elimizden geleni yapmaya çalıştık. bu anlamda bu günleri atlattık ama bir teşekkür etmemiz gerektiğini düşünerek, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız, 7 Bin üyemiz, ihracatçılarımız adına 4 Eylül Sivas Kongresinin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde yapmış olduğunuz çalışmalardan, çaba ve başarıdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Türkiye’de örnek olacak çalışmalar yapıldı” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Salih Ayhan, “İyiliği, güzelliği takdir edeceğiz, taltif edeceğiz, teşekkür edeceğiz. Sizin düşüncenizi şahsımdan daha çok tüm kurumlarımız adına yapılmış bir teşekkür olarak görüyorum. Bu seneyi bir şans olarak gördük. Sivas’ı hem ulusala taşımak, hem iyi algılanması, olumlu algılanması, tanınırlığının bilinirliğinin arttırılması noktasında iyi bir şanstı. Kısmen bunu başardığımızı düşünüyorum. Bu heyecanı azaltmadan, bu motivasyonu düşürmeden 2020 yılında da devam ettirmemiz lazım. Bu sene sosyo-ekonomik anlamda kültürel bir ziyafet oldu, insanları kültürel anlamda doyurduk. Bundan sonraki süreçte 2019’daki güzellikleri 2020’ye taşımakla beraber biraz daha istihdam ve üretim odaklı çalışma felsefemiz olacak” ifadelerini kullandı.

2019 yılının güzel ve anlamlı olduğuna vurgu yapan Ayhan, şunları kaydetti; “2019 yılında programlar ertelenmedi, vatandaşlarımızın programları sahiplenmesi, kabullenmesi güzel oldu. 2019 yılı içerisindeki nitelikli olanları, toplumsal algısı yüksek olanları 2020 yılında devam ettireceğiz. Sivas, organizasyon yapabilme kabiliyeti ve kapasitesi arttı. İyi bir ev sahipliği yapabileceğimizi her konuda gösterdik. Ekipleri ve gurupları çok rahat ağırlayabileceğimizi, sosyo-kültürel anlamda misafir edip uğurlayabileceğimizi göstermiş oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, odamıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Eken, Vali Ayhan’a plaket takdim etti. Vali Ayhan’da Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının etkinliklere verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederek 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yılı için hazırlanan pul tablosundan hediye etti.