Üniversiteliler meslek donanımlı olacak. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Üniversiteliler meslek donanımlı olacak.

Bu haber 23 Ekim 2019 - 15:58 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ,öğrencilerinin aldıkları teorik eğitim kalitesinin yanı sıra mezun olduktan sonra iş hayatında seçilebilirliğini sağlamayı, mesleki donanımıyla piyasanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olmalarını amaçlayan Üniversite bir çalışmayı daha hayata geçirdi.

Sivas Cumhuriyet Ünivresitesi  ile VERA Kamuoyu ve Piyasa Araştırma Hizmetleri Ltd. Şti. arasında Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Çağrı Merkezi Hizmetleri programı öğrencilerine iş birliği protokolü imzaladı.

Rektörlük Makamında düzenlenen imza törenine Sivas Cumhuriyet Ünivresitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet MYO Müd. Dr. Öğr. Üyesi Derya Fatma Biçer, VERA Kamuoyu ve Piyasa Araştırma Hizmetleri Ltd. Şti. adına Ömer Topçu katıldı.

Protokol hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bu protokol bizler adına ve meslek öğrencileri adına önemli. Çünkü bu öğrencilerimiz yüksekokullarda teorik dersi alıyorlar, pratiklerinin de olması gerekiyor. Pratik olduğu zaman da okulunu bitirdiğinde CV`lerine ekleyecek bir deneyim oluşacak. Böylece daha iyi yerlerde iş bulma durumu olacak. Mesleğini öğrenmiş olarak mezun olacak, bu açıdan önemli olduğunu düşünüyoruz. Ben sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bunları diğer programlarda, bölümlerde genişleterek devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İmzalanan protokolün amacı; belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi, her eğitim öğretim yılının güz ve bahar dönemlerinde öğrencilere pratik eğitim (İş Yeri Uygulaması) imkânı sağlamak. Öğrencilerin denetimi Büro Hizmetleri Ve Sekreterlik Bölümünün belirleyeceği, 1 başkan ve 2 üyeden oluşan komisyonun görevlendireceği ders denetçisi tarafından sağlanacak. Öğrenciler 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanununa göre iş ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanacak.