"Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”

Bu haber 03 Ekim 2019 - 9:25 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca 2019’un “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi dolayısıyla başlatılan etkinlikler kapsamında “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” temasıyla 80 ilimizle eş zamanlı olarak Sivas’ta da kurumların ve öğrencilerin katılımıyla birçok yaya geçidinde etkinlikler düzenlendi.

Bu kapsamda İstasyon Caddesi’nde düzenlenen programa da, Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu ve diğer il protokolü ile öğrenciler katıldı.

Vali Ayhan, 2019 yılının yaya öncelikli trafik yılı olduğunu anımsatarak, bir yıl boyunca bu temayı ve anlayışı sahaya yansıtmak istediklerini vurguladı.

Öğrencileri bilinçlendirmek için Kılavuz Mahallesi’nde trafik eğitim parkı yapılacağını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Park alanımız için yer tahsisi yapıldı. 9 bin metrekare alana yapılacak. Erken yaşta çocuklarımız trafik bilincine sahip olacak. Güzel bir proje olacağını düşünüyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise projenin amacının trafik güvenliğini sağlamak ve farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Polis yeleği ve şapkası giyen il protokolü ve öğrenciler, yaya geçidini kullanıp sürücüler ile yayalara bilgilendirici broşür dağıttı.

Etkinliklerde öğrenciler, jandarma ve polis yelekleri giyerek, sürücüleri durdurdu, yayaların geçmesini sağladı.