BAŞKAN BİLGİN, TECRÜBELERİNİ GELECEĞİN BAŞKANLARINA AKTARDI… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

BAŞKAN BİLGİN, TECRÜBELERİNİ GELECEĞİN BAŞKANLARINA AKTARDI…

Bu haber 29 Kasım 2019 - 9:12 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Mihmandar Projesi kapsamında  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği öğrencileri, kardeş okul olarak belirledikleri Başsöğüt Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret etti.

Düzenlenen proje; köyde okuyan öğrencilere, yine köyde yetişen ve bugün yönetici olan kişilerin hayat tecrübelerini aktarmayı amaçlıyor. Kızılırmak Yurt Müdürlüğü’nde Mihmandar Projesini hazırlayan öğrenciler, Sivas Belediye Başkanı Hilmi  Bilgin’e çalışma hakkında bilgi verdi.

Ziyarete gelen öğrencilerle yakından ilgilenen  Belediye Başkanı Bilgin, projeyi hazırlayan ekibe teşekkür ederek çalışmayı çok önemsediğini dile getirdi.

Kangal’ın Alacahan Köyü’nde doğduğunu belirten Bilgin, “Köyde büyüdüm, Selçuk Anadolu Lisesi’nde yatılı okudum. Devletimiz bizi okuttu. Sonra avukat oldum, milletvekili oldum, bugün Belediye Başkanı olarak Sivas’ımıza hizmet ediyoruz. Çok güzel bir projede sizlerle buluştuk. Projenin temel amacı zor şartlarda da olsa çalışarak başaran insanları somut örneklerle sizlere göstermek.” dedi.

B