BİLGİN'DEN ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYESİ… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

BİLGİN’DEN ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYESİ…

Bu haber 04 Kasım 2019 - 9:32 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yavuz Selim İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere kitap hediye etti.

Pazartesi ders başlangıcında düzenlenen törene katılan Başkan Bilgin, burada öğrencilere iyi dersler temennisinde bulundu.

Bilgin, “İnşallah yarının Türkiye’si sizlerle daha güçlü olacak. Bizler de Sivas Belediyesi olarak her zaman öğretmenlerimizin, sizlerin ve eğitim camiasının emrindeyiz. Eğitim noktasında yapılacak her türlü projeye, her türlü ihtiyacınızda destek olacağız. Ülkemiz için, milletimiz için kendinizi iyi yetiştirmenizi rica ediyoruz. Bilgili olmanızı istiyoruz, bilginin kaynağı da okumaktır.” şeklinde konuştu.

Törenin ardından sınıfları ziyaret eden Bilgin, başlatılan kitap okuma etkinliğine katkıda bulunmak için öğrencilere ‘Dedemin Bakkalı, Beyaz Gemi ve Uzun Hikâye’ kitaplarını hediye etti. Bilgi sahibi olan kişinin güçlü olacağını dile getiren Bilgin, kitap okumanın faydalarından bahsetti.

Daha sonra öğretmenler odasına geçen Bilgin, burada öğretmenlerin taleplerini dinleyerek gereken çalışmaların yapılacağını bildirdi.

Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım da okulda düzenlenen etkinlikte hazır bulundu.