Demirağ Organize 6.Bölge oluyor. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Demirağ Organize 6.Bölge oluyor.

Bu haber 23 Kasım 2019 - 7:45 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, TOBB Bölge İstişare Toplantısında Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin 6. Bölge olması için Kararnamenin imzalanması ve ikinci üniversitenin yatırım programına alınması konusunda destek istedi.
TOBB Bölge İstişare Toplantısında Genel Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşen Sivas TSO Başkanı Eken, İşsizliğin arttığı bu dönemde Sivas’ta da ne yazık ki işsizlik artmış durumda. İşsziliğin azalması içinde göreve geldiğimizden itibaren her ortamda dillendirdiğimiz teşvikler şehrimiz için hayati önem taşımaktadır. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımız Şubat ayında geldiği Sivas’ta miting alanında Sivas Demirağ OSB endüstri bölgesi olan edileceğini ve 6. Bölge teşviklerinden faydalanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanımızın sözü senettir ve kararnamenin imzalanmasını bekliyoruz. Yatırımcı hazır, yatırımcı geliyor masaya oturuyoruz. 6. Bölge oldunuz hani diyorlar, kararnameyi bekliyoruz diyoruz. Geri gidiyor. Sivaslı yatırımcılarımız adına bu konuda destek bekliyoruz” dedi.
Eken, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bir diğer konuda Sivas’a yapılacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin yapım çalışmalarının hızlanması ve ödenek konusunda destek bekliyoruz. Bu iki konu şehrimizin geleceği ve kalkınmasının temelini oluşturuyor. Teşvik konusunda kararname hazırlanırsa yatırımcılarımız hazır bekliyor. Üniversitemizin de biran önce açılmasıyla şehrimiz ticari ve sanayi hayatı hareketlenecek, istihdam alanları oluşacak ve Sivas hak ettiği yere gelmiş olacak.”
Rifat Hisarcıklıoğlu da konunun takipçisi olduğunu belirterek, “Bakan beyle tekrar görüşeceğiz, daha sonra sayın Cumhurbaşkanımızla da konuyu görüşeceğim” dedi.