Eşlerden BİLSEM'e ziyaret | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Eşlerden BİLSEM’e ziyaret

Bu haber 04 Kasım 2019 - 13:00 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in eşi İlkay Bilgin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın eşi Elif Savaşçı Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Sivas Tasarım ve Beceri Merkezini ziyaret etti.

7 laboratuvar, 16 atölye, 2 gözlemevi, 4 derslik, 1 patent ofisi, 1 z-kütüphane, 275 kişilik konferans salonu ve güneş enerji panelleriyle kendi enerjisini üreten Eko Okul özelliğindeki Sivas Bilim ve Sanat Merkezini (BİLSEM) çok beğenen Akkiraz Ayhan ve beraberindekiler, yetenekli öğrencilerin burada kolaylıkla değerlendirileceğini belirterek “Çocuklarımızın tasarım gücünü ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için güzel bir imkân oluşturulmuş.” dedi.

Bilim ve Sanat Merkezinden sonra robotik kodlama, görsel sanatlar, müzik, yabancı dil, iletişim, geleneksel el sanatları ve ahşap atölyeleri gibi pek çok donatının yer aldığı Sivas Tasarım ve Beceri Merkezine giden Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindekiler, öğrencilerin almış oldukları eğitimler hakkında ilgililer tarafından bilgilendirildi. Dokuma atölyesinde ufak bir deneme yapan Akkiraz Ayhan ve İlkay Bilgin, verilen eğitimlerin çok güzel olduğunu ve çok beğendiğini dile getirdi.

Ziyaretlerde Zeynep Akkiraz Ayhan’a; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in eşi İlkay Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın eşi Elif Savaşçı, Milli Eğitim Şube Müdürü Hülya Bozbıyık ve Sivas Valiliği AB ve Dış İlişkiler Birimi personeli eşlik etti.