Firmalara teşvik anlatılıyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Firmalara teşvik anlatılıyor

Bu haber 11 Kasım 2019 - 7:34 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ın tekstil yatırımlarında özel teşvik alan iller arasına girmesinin ardından yatırımcıları ziyaret ederek Sivas’a yatırıma davet ediyor.
İstanbul’da tekstil firmaları ile bir araya gelerek teşvikleri anlatan Eken, İstanbul’da dünyaca ünlü Zara giyim markasına ürün yapan Aydın Tekstil’i ziyaret etti.  Aydın Tekstil sahibi Yücel Aydın ile fabrikayı gezerek bilgi alan Eken, dünyaca ünlü firmalara Sivaslı tekstilcilerin ürün yapmasının sevindirici olduğunu söyledi.
Sivaslı olan Aydın Tekstil sahibi Yücel Aydın ile görüşen Eken, “Biz yönetim olarak oturduğumuz yerde yatırımcı beklemiyoruz. Yatırımcının ayağına gidiyor ve şehrimize verilen teşvikleri anlatıyoruz” dedi.
Sivas tekstil yatırımlarında önemli teşvikler alıyor diyen Eken, “20 Milyon liralık yatırım yapan bir firma 6 yılda yatırım tutarını amorti ediyor. Bunları tekstilcilerimize anlatıyoruz ve olumlu dönüşler alıyoruz. Sivas’ı tekstil üretim merkezine dönüştürebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Görüştüğümüz firmalar yatırıma olumlu bakıyor. Umuyorum kısa sürede dönüşler alacağız.
Aydın Tekstil Sahibi Yücel Aydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sivas TSO Başkanımız bizleri ziyaret ederek teşvikler konusunda bilgilendirdi. Bu kadar kapsamlı teşvik olduğunu bilmiyorduk. Başkanımıza teşekkür ediyorum, kendi işlerini bırakıp şehir için koşturduğu için” ifadelerini kullandı.

5 Ek