Geleceğin girişimcilerine deneyimlerini anlattı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Geleceğin girişimcilerine deneyimlerini anlattı.

Bu haber 18 Kasım 2019 - 9:16 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas Doğa Koleji’nde düzenlenen ‘Geleceğin Girişimcilerine, Girişimcilik ve İnovasyon’ adlı seminere konuk olarak katıldı. Eken, öğrencilere kendi hayatından örnekler vererek, başarılı olmanın püf noktalarını anlattı.

Öğrencilik yıllarından itibaren babasına ait işyerinde çalıştığını ifade eden Eken, “Kardeşimle birlikte 2003 yılında kendi şirketimizi açtık. Farklı sektörlerde hizmet verdik. Eğitim, yurt, hizmet sektörü, inşaat alanlarında faaliyet gösterdik. Küçük bütçelerle açtığımız şirketimizi doğru işler yaparak büyüttük. Girişimcilikte en önemli konu bildiğiniz işleri istişare ile yapmaktır. Bilmediğiniz bir alana girerken ekibinize dikkat etmeniz gerekir. Sizler geleceğin girişimcileri olacaksınız. Doğruluktan dürüstlükten ayrılmadan bildiğiniz sektörlerde ve iyi bir ekiple işe başlayın” dedi.

4 yıl meclis üyeliği yaptığı Sivas TSO’ya başkan adayı olmaya karar verdikten sonra yaşadıklarına da değinen Eken, “Bizler yola çıktığımızda kendimize bir hedef belirledik. ‘Şehrimizdeki tüm esnaf, tüccar ve sanayicilerimizle iç içe olacağız, her zaman yanlarında olacağız ve istişare ile bir ve bütün olacağız’ dedik. Bu doğrultuda seçimlere girdik ve Allah bize başkanlığı nasip etti. kendi işlerimizden, ailemizden zaman ayırıp Sivas TSO’ya, üyelerimize hizmet için çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik olmadan hiçbir iş kalıcı olmaz. Bunu merkeze koyarak el birliği ile çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Eken, program sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.