Hemşirelere 20.yıl plaketi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Hemşirelere 20.yıl plaketi

Bu haber 28 Kasım 2019 - 12:46 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan, meslekte 20 yılını dolduran 12 hemşireye Hemşirelik Sosyal Komitesi tarafından “20’nci Yıl Plaket Töreni” düzenlendi.

Üniversite Tıp Fakültesi Behzat Önal Konferans Salonu’nda düzenlenen plaket törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Karademir, akademisyenler, idari personel ve hemşireler katıldı.

Daha sonra konuşan Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, “Güzel bir gün. Vefalı olmak bence de çok güzel. 20 yılını dolduran herkese emeğinize sağlık diyorum. Sizin tecrübenizden yararlanmak istiyoruz. Yeni gelen hemşirelerimizi sizin gibi yetiştirmenizi istiyoruz.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim meslekî tecrübenin önemine değinerek, “İlçe hastanelerinde deneyimi olan kimler var burada, deneyimi olanları dinleyin derdik. Tıp uzmanlık aslında. Usta-çırak ilişkisinde gidiyor. Son yıllarda Sağlık Bakanlığı ‘bunun yanına bir ders koyalım ama bu işin olmazsa olmazı usta-çırak ilişkisidir’ dedi. Bu gerçekten güzel bir gelenek ve geleneksel hâle gelmiş.” dedi.Konuşmaların ardından 12 hemşireye, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim başta olmak üzere Hastane yönetimi ve akademisyenler plaketlerini verdiler.