"Huzurlu Evlerde Sağlık" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Huzurlu Evlerde Sağlık”

Bu haber 06 Kasım 2019 - 11:24 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Numune Hastanesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında hazırlanan “Huzurlu Evlerde Sağlık Projesi Protokol İmza Töreni”ne katıldı.

İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi’nde düzenlenen programa Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Mehmet Sayın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Sağlık İl Müdürü F. Selçuk Moğolkoç, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Fuat Şen katıldı.

Törende konuşan Vali Salih Ayhan, huzurevinde hizmet alan toplam 60 yaşlıya ve bu merkezde hizmet veren toplam 50 personele uzman sağlık personelleri  (diyetisyen, fizyoterapist, psikolog, eczacı, enfeksiyon hemşiresi, diş hekimi) tarafından sağlık gereksinimlerine yönelik eğitimler verileceğini söyledi. “Huzurlu Evlerde Sağlık” projesi ile sağlık bilincini oluşturmayı, sağlık sorunlarında tutum ve davranışları olumlu yönde etkilemeyi, sağlık sorunlarını çözebilmeyi, yerinde gözlem yapabilmeyi amaçladıklarını belirten Vali Ayhan, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sivas Numune Hastanesi arasında proje kapsamında imzalanacak altı ay süreli protokol ile anında uzman diyetisyen, fizyoterapist ve psikologlar her hafta bir gün görevlendirilerek, yerinde uygulama ve gözlem yapacaklar.” dedi.

Programın sonunda Numune Hastanesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında “Huzurlu Evlerde Sağlık” projesi protokolü imzalandı.