İKİ ÜLKE ARASI KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURULACAK. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

İKİ ÜLKE ARASI KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURULACAK.

Bu haber 08 Kasım 2019 - 15:47 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile  Bakü Devlet Üniversitesi’nin yürüttüğü eğitim, kültürel ve bilimsel çalışmalar kardeş ülke Azerbaycan ve ülkemiz arasında kültür köprülerinin kurulmasını sağlıyor.

Geçtiğimiz ekim ayı içerisinde “Uluslararası Türk Dünyası Kültür Elçileri” sempozyumunun ilki Şair İmadeddin Nesimi’nin doğumunun 650’nci yılı münasebetiyle Bakü Devlet Üniversitesi’nde gerçekleştirilmişti.

Bu kapsamda, söz konusu sempozyumların ikincisi “Uluslararası Türk Dünyası Kültür Elçileri: Kadı Burhaneddin Sempozyumu” başlığı altında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde  gerçekleştirildi.

Üniversite Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu’nda yapılan sempozyum Üniversite ve Bakü Devlet Üniversitesi (BDÜ) iş birliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği’nin (TÜİB) katkılarıyla düzenlendi

Sempozyuma Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Alim Yıldız, Bakü Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Şahin Panehov, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, TÜİB Başkanı Hüseyin Büyükfırat, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman,  yurt dışından ve yurt içinden davetli öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

 

S