KOSGEBTEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Bu haber 05 Kasım 2019 - 14:11 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ‘ten Girişimcilik Eğitimi alanların düşük faizli krediden faydalanabileceğini söyledi.
Kobi destek programının hazırlandığını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, kredi faizlerinin 10 puanlık bölümünün KOSBGEB tarafından karşılanacağını belirterek Girişimcilik Belgesi alanların bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini dile getirdi
Program kapsamında girişimci KOBİ’lere işletme kredisi veya makine teçhizat kredisi kullandırılacağını da vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “ Bu krediler sürekli açık olacak ve üç yıl süreyle istedikleri zaman limitler dahilinde bu desteklerden yararlanabileceklerdir. Girişimciler, 12 aylık vadede sadece anapara ve 3.75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacak. 18 aylık planlamada, faiz veya kar payı oranı 4’e çıkacak. Diye konuştu.
GENÇ, KADIN , ENGELLİ VE ŞEHİT YAKINLARINA 70 BİN TL DESTEK
KOSGEB, Kobilerin rekabet gücünü artırmak ve sanayi de entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla KOBİ Finansman Destek Programı hazırlandığını, bu pakette üst limitin 50 bin lira olduğun altını çizen Sesob Başkanı Köksal, kredi de üst limitin sadece girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya şehit yakını olması durumunda 70 bin liraya kadar çıkabileceğini hatırlatarak, başvuru bulunmak isteyenlerin KOSGEB tarafından belirlenen 3 devlet bankası olmak üzere 10 bankadan birine yapılabileceğini, teminat sıkıntısı çekenlerin ise Kredi Garanti Fonuna başvurabileceğini sözlerine ekledi
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların ve girişimcilerin bu tür desteklerden faydalanmalarını tavsiye ederek, bu destek kredilerinin tüm KOBİ’lerin kullanımına açılması gerektiğini de hatırlattı.