ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu haber 22 Kasım 2019 - 11:34 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

Sesob Başkanı Beşir Köksal, geçmişimizi ve geleceğimizi ve tarihimizi öğreten öğretmenlere çok şeyler r borçlu olduklarını ifade ederek, en zor şartlarda , ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışan öğretmenlerin kutsal bir görev yaptığını ifade etti.

Toplumumuzu inşa eden mimarların öğretmenler olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “ Öğretmenlik mesleğin onurunu ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir.  En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışarak eğitmeyi ve öğretmeyi her zaman benimsemiş, ülkemizin ileriye gitmesi için gayret göstermiştir.

Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir, bilgili kişi olmamız için çaba gösterir. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder. Sevgileriyle içimizi yeniliğe, gelişmeyi ve bilimi anlatarak düşüncelerimizi aydınlatan doğruluk, dürüstlük ve bilgiyle evrensel değerlere ulaşmamızı sağlayan bu kutsal mesleği yapan öğretmenlerimize çok şeyler borçluyuz. Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize birkez daha teşekkür ediyorum. “dedi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal,  başta Gazi  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun yaktığı ışığı yeni nesillere taşıyan, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan   başta Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Lavaşçı başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin  24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.

Sesob Başkanı Köksal ayrıca, görev esnasında şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenleri rahmet ve şükranla andığını da sözlerine ekledi.