OYUNCAKLARINI GIDA BANKASINA BAĞIŞLADILAR… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

OYUNCAKLARINI GIDA BANKASINA BAĞIŞLADILAR…

Bu haber 28 Kasım 2019 - 12:57 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, Hayat Ağacı Derneğinden yardım alan ailelerin çocukları için oyuncak topladı. Minik öğrenciler, okul idarecisi, öğretmen ve velilerin desteğiyle oyuncak kampanyası düzenledi. Öğrenciler, bu kez kendilerine olmadığını bildikleri halde, diğer çocukları sevindirmek için büyük bir heyecanla oyuncak kampanyasına katıldılar.

Kampanya süresince küçüklerin de büyük işler yapabileceğini gösteren anaokulu öğrencileri, oyuncak kampanyasına sağladıkları destekle büyüklerine örnek oldular. Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, kampanya süresince satın alıp biriktirdikleri oyuncak, yeni kıyafet ve kitapları Hayat Ağacı Derneğine teslim etti.

Öğretmenleri ile birlikte Hayat Ağacı Derneğini ziyaret eden minik öğrencilere, Hayat Ağacı Derneği ve Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi verildi. Öğrenciler, hediye paketleri ile getirdikleri oyuncakları Gıda Bankası oyuncak reyonuna bıraktılar.

Yardımlaşma ve dayanışmanın önemini öğrenen çocuklar, katıldıkları oyuncak kampanyası ile ihtiyaç sahibi çocuklara bir iyilik yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, Gıda Bankasına oyuncak bağışladıkları için heyecanlı olduklarını söylediler. Okul yöneticisi ve öğretmenler ise okul öncesi öğrencilerinin oyuncak yardımının, yardımlaşmayı öğrenmeleri bakımından çok önemli olduğunu ifade ettiler.