RAHMETLE ANIYORUZ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

RAHMETLE ANIYORUZ

Bu haber 08 Kasım 2019 - 12:32 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılında birkez daha sevgi ve minnetle andıklarını ifade etti.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Ülkemizin kurtarıcısı olan ve tarih boyunca insanlığın yetiştirdiği en büyük komutanlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte vatanı uğruna büyük mücadeleler vererek bu ülkeyi bizlere armağan etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştırmış,  barışçı kimliği, insani değerle önem vermesi ile de dünyanın saygın liderleri arasında yerini almıştır.  Atatürk ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, büyük bedeller ödenerek kazanılan vatanımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir.
Türkiye cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlığı ile kutsal emaneti sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.”Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ile Büyük Atamızı andığımız bu günde onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru Türk milletinin ve Türk vatanının Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemiz için savaşan tüm kahramanlarımızı birkez daha rahmet ve  şükranla anıyorum. “dedi.