Sebze hali morenleşiyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sebze hali morenleşiyor

Bu haber 01 Kasım 2019 - 12:01 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, perakende sebze hali esnaflarını ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Sabah kahvaltısında esnaflarla bir araya gelen Bilgin, yakın zamanda çıkılacak olan ihalenin ardından sebze halinin üstünün kapatılacağını ifade ederek; “Üstünü kapatıp, zemin ve içini düzenledikten sonra ikinci bir ihaleye çıkarak etrafının cephe düzenlemesini yapacağız. Uzun vadede inşallah etraftaki kamulaştırabileceğimiz alanları kamulaştırarak halin etrafını genişleteceğiz.” dedi.

Her açıdan toplum menfaati ve hemşeri hukukunu gözeten bir anlayışla hizmet edeceklerinin altını çizen Bilgin, “İnsanlarımızın genelinin faydasına olan hususlarda ehliyetten, liyakatten ve adaletten asla taviz vermeyen bir yönetim anlayışı ortaya koyuyoruz. Başarı ve başarısızlık herkese göre değişir ama hiç kimse bize 5 sene sonra adaletsizlik yaptılar demeyecek.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sebze halinde faaliyet gösteren iş yerlerini tek tek ziyaret eden Bilgin, esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunarak sohbet etti.

Başkan Bilgin’e; Başkan Yardımcıları Necmettin Yılmaz, Kayhan Işık, Bekir Sıktı Eminoğlu ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti.