Sivas Hizmet Vakfı burs sonuçları açıklandı « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Hizmet Vakfı burs sonuçları açıklandı

Bu haber 27 Kasım 2019 - 10:07 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Sivas Hizmet Vakfı tarafından “Sivaslılar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında üniversite lisans öğrencilerine verilecek olan burs sonuçları açıklandı.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Sivas Hizmet Vakfı mütevelli üyelerince alınan karar sonrası hayırseverlerimiz tarafından bin öğrenciye her ay düzenli olarak 200 TL burs verilmesi kararlaştırılmıştı.

17.09.2019 tarihinde başlayan burs başvuranlarının ardından yapılan incelemeler sonrası Sivas Hizmet Vakfı burs almaya hak kazananların listesini (https://sivashizmetvakfi.org.tr/) internet adresinden yayınladı.

Öğrenciler, 2019 Burs Sorgula (http://www.sivashizmetvakfi.org.tr/burs/sorgula.php) kısmına TC kimlik numarası ile girerek sonuçları öğrenebilecek.

Vali Salih Ayhan, insana yapılacak en önemli yatırımın eğitim konusunda yapılacak çalışmalar olduğuna dikkat çekerek, üniversite lisans öğrencilerine burs konusunda destek olan hayırseverlere teşekkür etti. 30 Kasım’da öğrencilerin paralarını hesaplarından çekebileceğini hatırlatan Vali Ayhan, “Sivas Hizmet Vakfımızın ve hayırseverlerimizin eğitime destekleri devam edecek. Öğrencilerimiz burs paralarını güle güle kullansınlar.” dedi.