Suşehri Devlet Hastanesi açıldı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Suşehri Devlet Hastanesi açıldı.

Bu haber 11 Kasım 2019 - 15:41 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Bir dizi inceleme, açılış ve ziyaretler yapmak üzere Suşehri ilçesine giden Sivas Valisi  Vali Salih Ayhan , Karadeniz Bölgesi’ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak olan 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi’ndeki tünel çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan’dan ve teknik personelden bilgi aldı.

Ardından Vali Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Suşehri’ne geçerek muhtarlarla bir araya geldi. Vali Ayhan, “Güzel çalışmaları el birliği ile birbirimize güç vererek yapacağız. Allah, birliğimizi ve yatırımlarımızı daim etsin.” dedi.

Yapımı tamamlanarak geçtiğimiz aylarda hasta kabulüne başlayan Suşehri Devlet Hastanesi’nin açılış törenine geçen Vali Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ile il ve ilçe protokolü de eşlik etti.

Yaklaşık 22 bin m² kapalı alana sahip hastane için 33 milyon TL harcandı. 75 yatak kapasiteli hastane, 17 yataklı diyaliz merkezi, 4 ameliyathane, 10 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 28 poliklinikten oluşuyor. Hastanenin açılışını yapan katılımcılar, tedavi gören hastalara da geçmiş olsun dilediler.

Suşehri’nden Solak köyüne geçen Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, köyde bulunan seraları da gezdi. 5 dönüm arazi üzerinde, domates, marul ve maydanoz yetiştiren çiftçiyi tebrik eden Vali Ayhan, “İlimizin coğrafyası gereği her ürünü yetiştiriyor olabilmemiz önemli ama bölge insanının bunu değerlendirebilmesi daha kıymetli” diye konuştu.