Teknofes'te üniversiteyi temsil edecekler. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Teknofes’te üniversiteyi temsil edecekler.

Bu haber 20 Kasım 2019 - 12:19 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

2019 Teknofest’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni temsilen “İnsansız Hava Aracı” ile yaklaşık 180 takım arasından ilk 10’a girmeyi başaran öğrenciler,  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız’ı ziyaret ederek  projeleriyle ilgili bilgi alış verişinde bulundu

2020 Teknofest ekibinden Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden Muhammed Fatih Akyıldız, Ahmet Çelik ve Batuhan Altunküpe, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’a makamında yaptıkları çalışmalar ile 2020 Teknofest’e katılacakları proje hakkında bilgi verdiler.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin her türlü bilimsel çalışmalarını desteklediklerini belirterek bu çalışmalardan bir ürün elde edilmesi gerektiğinin altını çizdi. 2020 Teknofest’e hazırlayacakları “İnsansız Su Altı Sistemine” destek olacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız, yarışmalar öncesi öğrencilerimize başarı diledi.

Altı kişiden oluşan ekip 2020 Teknofest’e “İnsansız Su Altı Sistemleri” ile üniversiteyi temsil etmek için 2020 Teknofest’e katılacaklar.

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan ekip yaptıkları çalışmanın ismini şeffaf olmasıyla ünlü olan balıktan alan Maxima’nın AR-GE sürecine başlanılmış olup elektrik, mekanik, yazılım ve elektronik açıdan kararlar alınmış en yakın zamanda prototip (ilk örnek) olarak üretilip test aşamalarına geçilecek.