Uçak seferlerine tepki. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Uçak seferlerine tepki.

Bu haber 29 Kasım 2019 - 14:13 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Sivas’ta uçak seferlerinin 4’e düşürülmesinin ardından Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ilgili firma ile görüşerek uçak seferlerinin arttırılmasını talep etti.

Sivas’ta haftanın 7 günü yapılan uçak seferleri 4 güne düşürüldü. Aylık ortalama 40 binin üzerinde yolcunun tercih ettiği uça seferlerinin düşürülmesinin ardından tepkiler arttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken,  “Bununla ilgili bir kaç gündür aşırı telefon trafiğimiz var. Sürekli şikayet mailleri geliyor. Bu durum halkımızı, iş adamlarımızı ziyadesiyle üzmüştür. Daha önce de Pegasus’ta böyle bir sıkıntı olmuştu,  İzmir seferleri kaldırılmıştı. Odamızın girişimleri ile tekrar başlatıldı. Biz uçak seferlerini çok önemsiyoruz. Bir ilin gelişebilmesi için en önemli unsurlardan birisi ulaşımdır. Uçak firmaları seferlerinde dolu gidip dolu geliyor. Uçak bütün illerimiz için çok önemlidir. Bu yüzden uçak seferlerinin eski durumuna gelmesini istiyoruz” dedi.

Yaz aylarında Antalya’ya uçak seferi, İzmir’de varolan seferlere ek seferler konulması konusunda da taleplerin iletildiğine dikkat çeken Eken, “Buradan Antalya’ya uçak seferi istiyoruz. İzmir seferlerinin çoğalmasını istiyoruz. Biz bunları talep ederken uçak sayılarının düşmesi istediklerimizin de önüne geçiyor. Hemşerilerimiz, iş adamlarımızın çoğunlukla havayolu ulaşımını tercih ettikleri için biz de bunu çok önemsiyoruz. Uçaklar hakkındaki taleplerimizi havayolu firmalarına ilettik. Sivas yeniden eskisi gibi uçak seferlerine devam edecek. Sivas TSO olarak üstümüze düşen görevleri yapacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı. erle