Üniversite yeşillendirildi. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Üniversite yeşillendirildi.

Bu haber 11 Kasım 2019 - 11:48 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan, Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluştu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde de bu kapsamda yerleşkemizin 5 noktasında 5 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş, dekanlar, müdürler, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Rektörlük binası alt tarafında gerçekleştirilen fidan dikimine; Rektörlük, Enstitüler, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Daire Başkanlıkları, 4 Eylül Kültür Merkezi girişinin karşısındaki fidan dikimine; Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Sivas Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu, İlahiyat Fakültesi, Ethem Sarılar Camisi ve Tenis Kortları bölgesi fidan dikimine; Edebiyat Fakültesi ve Fen Fakültesi, Cumhuriyet İlkokulu yanı fidan dikime; Turizm Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Eğitim ve İletişim Fakültesinin güney kısmındaki fidan dikimine Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı katıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Ünal Kılıç, “Öğrencilerimizi, personelimizi teşvik ederek büyük bir organizasyonla biz de yerleşkemizi daha yeşil, daha yaşanılabilir hale getirmek için böyle bir kampanyada yer aldık. Bugün an itibariyle 5 bin 500 fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Yani 1 saat içerisinde Orman Müdürlüğü’nden temin ettiğimiz fidanları toprakla buluşturacağız. Zaten yerleşkemiz yeşildi, bundan sonra çok daha yeşil olacak. Bu kampanyada ağaç dikiminden tutun da çukurların kazılmasına kadar ve daha sonra bunlara can suyu verilmesine kadar emeği geçen öğrencilerimize, personelimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.