Vali Ayhan,Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Vali Ayhan,Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde.

Bu haber 28 Kasım 2019 - 9:17 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Nalbantlarbaşı Caddesi’nde eğitime başlayan Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette; Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Mustafa Doğan’da yer aldı.

Okul Müdürü Burhan Kaya’dan okul hakkında bilgi alan Vali Ayhan, daha sonra konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. 60 yıllık okulun yenilenen fiziki imkânlarıyla örnek teşkil ettiğini belirten Vali Salih Ayhan, öğrencilere başarı dileyerek, “Sizlerin en önemli görevi; evrensel değerleri özümseyerek, yarınlara güvenle bakabilen, geleceğe yön verebilecek güce ve özgüvene sahip, milli ve manevi duygulara hâkim bireyler olmaktır. Yeni okulunuzda yenilenen imkânlarla daha da başarılı olacağınızı ümit ediyorum. Bu okulumuzun biran önce hizmete girmesi için yoğun bir çalışma yapıldı. Sivas’ın eğitim alt yapısı oldukça iyi bir noktaya geldi. Şimdi sıra sizlerde. Yenilenen ve donatıları ile güçlenen okullara başarı katacak olan sizlersiniz. Bu okulu sizlere emanet ediyoruz” dedi.

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere ve öğretmenlere kitap hediye etti.