Vali Salih Ayhan, Divriği ve Kangal'daydı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Vali Salih Ayhan, Divriği ve Kangal’daydı.

Bu haber 20 Kasım 2019 - 15:29 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor. İlçelerde yapılan hizmetleri yerinde incelemek üzere bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Ayhan, Divriği ve Kangal ilçelerine gitti. Vali Salih Ayhan’a İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ve İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu’da eşlik etti.

Vali Salih Ayhan, Divriği programları kapsamında ilk olarak Sincan Jandarma Karakolu’nda görevli Mehmetçiklerimizle bir araya geldi. Karakol denetiminin ardından İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu’ndan bilgi alan Vali Ayhan, askerlerimize hayırlı tezkereler diledi.

Vali Ayhan, daha sonra ülkemizde demir cevherinin en çok çıkarıldığı ve ekonomimize kazandırıldığı Divriği’de faaliyet gösteren Çiftay Demir Madeni Yeraltı İşletmelerini ziyaret etti.

Vali Ayhan, firma yetkililerinden faaliyetleri hakkında bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi. Programlarına köy ziyaretleri ile devam eden Vali Ayhan ve beraberindekiler, Divriği ilçesine bağlı Gedikbaşı köyüne uğradı. Muhtar Hüseyin Çetinkaya’dan köyün durumu hakkında bilgiler alan Vali Salih Ayhan, köy sakinleri ile çay içip hasbihal ederek, vatandaşların taleplerini dinledi.

 ‘Kırsalda Yaşam Standartı Yükselecek’

 Ardından Kesme köyüne geçen Vali Ayhan, köy girişinde muhtar Abdurrahim Demirkan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Köyün taleplerini dinleyen Vali Ayhan, kırsalda yaşam standartının yükseltilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Programlarına İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek devam eden Vali Ayhan, Kaymakamlık önünde ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Ayhan, Divriği’de devam eden ve yapılması planlanan işlerle ilgili Kaymakam Mehmet Bek’ten brifing aldı.

 ‘Sadık Özgür’ü Rahmetle Anıyorum’

 Vali Salih Ayhan, 2019 yılında vefat eden Divriğili iş adami Sadık Özgür’ün hatıralarının yaşatıldığı Anı Evini de ziyaret etti. Vali Ayhan, “İlçeye eğitimden sağlığa birçok alanda hizmetleri bulunan merhum Sadık Özgür’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

Vali Salih Ayhan, Divriği temaslarını ilçede köklü bir geçmişe sahip olan Tarihi Arasta Çarşısı içerisindeki Hüma Hatun Sokağını ziyaret ederek tamamladı. İşyerlerine uğrayan Vali Salih Ayhan, esnaflarla bir süre sohbet ederek hayırlı kazançlar diledi.

Vali Salih Ayhan, Divriği temaslarının ardından Kangal ilçesine geçerek kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Erinç Demir’le bir süre sohbet eden Vali Salih Ayhan, ilçede yürütülen çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan, ilçe temaslarının son durağında Kangal Polis Merkezi Amirliğini ziyaret etti. Kısa süre önce restorasyonu tamamlanan Polis Merkezi Amirliğini gezen Vali Salih Ayhan, güvenlik güçlerimize çalışmalarında kolaylıklar diledi.