Yerel Parlamento misafirlerini ağırladı | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Yerel Parlamento misafirlerini ağırladı

Bu haber 05 Kasım 2019 - 14:21 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Sivas İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının ikinci oturumu için bir araya geldi. Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş Başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem konuları ele alınarak değerlendirildi.

İl Genel Meclisi toplantıları gündemleri görüşülerek devam ederken, bir yandan da meclisi ziyaret eden misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden oluşan 45 kişilik grup, Prof. Dr. Süleyman Toy ve Arş. Görevlileri Yaşar Okudan ve A. Burak Kaya ile Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar ve beraberindekiler meclisi ziyaret etti.

Mecliste söz alan ve il genel meclisi üyeleri ile öğrencilere hitaben konuşan Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar Kızılay’ın Türkiye’deki önemine değinerek, kan bağışının ne kadar önemli olduğunu anlattı. Sarılar, “Kızılay; depremde, yangında her tür felaketlerde, yolda kalmış, evsiz kalmış herkese ayrım yapmadan elini uzatan kara gün dostudur. Bütün bu hizmetleri yaparken bu gücü halktan almaktadır. Kızılay’ın güvenirlik çıtasını gün geçtikçe daha da yükseltmektedir. Kızılay; renk, dil, din ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç olduğunda yardıma koşan bir kuruluştur.” dedi. Konuşmaların ardından İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş tarafından Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar’a plaket takdim edildi.

Planlama Stüdyosu dersi tarafından Erzurum’dan gelen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan 45 kişilik bir öğrenci grubu ise, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak, oturumu ilgiyle takip etti.

Meclisi ziyaret eden misafirlere hitaben konuşan İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Sivas İl Özel İdaresinin ve İl Genel meclisinin yapısı, işleyişi, yönetimi hakkında bilgiler aktardı. Sivas’ın zorlu coğrafyasında yürütülen hizmetleri de anlatan Hakan Akkaş “Yarınların daha güzel olması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Yıllar çok çabuk geçiyor. Bugün bizleri ziyaret eden öğrencilerimiz ileride burada şehirlerimiz için kararlar alacaklar. Öğrencilerimizi Sivas’ta görmekten ve meclisimizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz.” temennisinde bulundu.