3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

3 GÜNDE BİN 122 TL BAĞIŞ TOPLADILAR…

Bu haber 10 Aralık 2019 - 11:59 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

 Gazi Osman Paşa İlkokulu, Hayat Ağacı Derneğine düzenli olarak yardım etmeye devam ediyor. Her eğitim-öğretim yılında Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için çeşitli yardım kampanyaları düzenleyen Gazi Osman Paşa İlkokulu, her yıl birinci ve ikinci dönem olmak üzere oyuncak, hikâye kitabı ve kumbarada para toplayarak Hayat Ağacı Derneğine katkı sağlıyor.

Gazi Osman Paşa İlkokulu Sınıf öğretmeni Yücel Budak’ın öncülüğünde yardımlaşma ve dayanışmayla ilgili faaliyetleri bir gelenek haline getiren öğrenciler, ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin mutluluğunu yaşıyor. Sınıf Öğretmeni Yücel Budak’ın öğrencileri, birinci sınıftan itibaren, her yıl ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım kampanyalarına katılarak okuldan mezun oluyor. Yardımlaşmayı ve başkalarına saygılı olmayı, çeşitli kampanyalar ile tecrübe eden öğrenciler, “Ağaç yaş iken eğilir” atasözüne uygun şekilde iyilik etmenin önemini küçük yaşlarda öğreniyor.

Gazi Osman Paşa İlkokulu, bu kez Sivil Savunma Kulübü öncülüğünde Hayat Ağacı Derneğine nakit yardım yaptı. Öğrenciler, sınıflarında 3 gün süresince Hayat Ağacı Derneği kumbaralarına bağış yaptı. Öğretmenlerinin yönlendirmesi ile ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için adeta birbirleri ile yarışan öğrenciler, 3 gün gibi kısa bir sürede toplam bin 122 TL bağış topladı.