Biz Hazırız | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Biz Hazırız

Bu haber 30 Aralık 2019 - 11:57 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Sivas’ta kar yağışının başlamasıyla birlikte Sivas İl Özel İdaresi ve Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, vatandaşlara kesintisiz ulaşımını sağlamak için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ile birlikte iki kurumu ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Personellere kolaylıklar dilendi.

Böyle Bir Coğrafyaya Hâkim Olmak Sorumluluk Gerektiriyor

İlk olarak Sivas İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Ayhan, Sivas’ın geniş bir coğrafyasının olduğunu belirterek, “Sivas, Türkiye’de yerleşim yeri olarak ilk sırada. 8 bin 500 kilometre yol ağı var. Böyle bir coğrafyaya hâkim olmak ve iş yapmak kolay değil, sorumluluk gerektiriyor. Bu nasıl oluyor? Dev kadro ve cefakâr personellerle birlikte oluyor. 250 fiilen sahada çalışan, 150 civarında da iş makinesi ile arkadaşlarımız sahada bekliyor. Bugün itibari ile merkezde kapalı köy yolumuz yok, ilçelerimizde de 44 köy yolumuzu personellerimiz açmaya çalışıyor.” dedi.

Vatandaşlardan asılsız ihbarda bulunmamalarını isteyen Vali Ayhan, “İşçilerimize, çalışanlarımıza yardımcı olsunlar. Kış dönemizi huzurlu ve sıkıntısız bir şekilde geçiririz. Kar yoğun da yağsa, 7/24 kesintisiz çalışılır ve ulaşımda oluşabilecek riskler bertaraf edilir. Karla mücadele tabirini kullanmak istemiyorum. Kar külfet değil, güzellikler getirir, bereket getirir. Karı nimet olarak görüyoruz, nimetle mücadele edilmez ancak şükredilir. Biz hazırız… Kazasız ve belasız güzel bir sezon geçirmenizi diliyorum.” diye konuştu.

Vali Ayhan’ın bir sonraki durağı ise Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü oldu. Vali Ayhan, burada yaptığı değerlendirmede karayollarının Sivas’taki yol ağının 2 bin 500 kilometre olduğunu ifade ederek, “Karayollarımız saha hâkimiyeti açısından 450 personel ve 250 araç ile karla mücadele çalışmaları için hazır bulunuyor. Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması ile ulaşım kalitesinin kışın da rahat bir şekilde yapılması en büyük arzumuz. Sivas geniş bir coğrafyaya sahip, karayolları ve İl Özel İdaremiz kurumsal yapısıyla başarılı çalışma yürüterek yolları en kısa zamanda ulaşıma açıyor.” ifadelerini kullandı.

Karayolları ve Özel İdare karla mücadele ekiplerine kazasız-belasız bir çalışma dönemi dileyen Vali Ayhan, “Ekiplerimiz, tecrübeleriyle vatandaşımızın umudu, onların da güveni olacaktır.” dedi.

Araçlarınızı Kontrol Ederek Yola Çıkın

Vali Salih Ayhan, vatandaşlardan kışın yola çıkarken araçlarını kontrol etmelerini ve zincirsiz yola çıkmamalarını isteyerek, “Kışın araçlarımızın eksiklerini tamlayalım. Lastikleri değiştirelim. Özellikle Yağdonduran, Kızıldağ ve Çamlıbel geçitlerinde sürücülerimizin dikkatli olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.