Doğal gıdalar için kolları sıvadılar | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Doğal gıdalar için kolları sıvadılar

Bu haber 12 Aralık 2019 - 16:05 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan  ve il protokolünün eşleri, ilimizde doğal ürünlerin yapımını anlatmak, tanıtımını yapmak ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bir araya geldi.

Merkez Polisevi’nde ilk ürün olan doğal ekmeği yaparak tadan il protokolünün eşleri, sağlıklı gıdalara dikkat çekerek, herkesin evinde bu tür ürünleri kolaylıkla yapabileceklerini dile getirdiler.

Ekmek yapımının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, ‘Sağlıklı Mutfak Atölyesi’ adlı bir proje başlattıklarını belirterek çocukların daha sağlıklı büyümesi ve aile bütçesine ekonomik katkı sağlanması için kadınları mutfakta daha fazla görmek istediklerini söyledi. Evde ekmek, yoğurt ve sirke gibi doğal ürünler yapmanın zor olmadığını vurgulayan Hanımefendi Ayhan, “Bu ürünlerin yapımının kolay olduğunu göstermek için bir araya geldik. Bu gün ekşi maya ile doğal ekmek yapımını gördük. Bundan sonraki buluşmalarımızda da diğer doğal ürünlerin yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından doğal ekmeğin tadına bakıldı.