ENGELLİ DERNEKLERİNDEN BAŞKAN BİLGİN'E TEŞEKKÜR… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

ENGELLİ DERNEKLERİNDEN BAŞKAN BİLGİN’E TEŞEKKÜR…

Bu haber 17 Aralık 2019 - 11:48 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi  Meclis kararıyla engelli vatandaşlara yönelik yapılan su indiriminden dolayı engelli dernekleri belediye başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Aralık ayı ilk meclis toplantısında alınan karar neticesinde; 2020 yılında suya zam yapmama kararı alınırken engelli vatandaşların da içme suyunda 15 metreküpe kadar olan kısmının yüzde 50 oranda indirim yapılması karara bağlanmıştı.

Başkan Bilgin’in talimatlarıyla yapılan indirimden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan dernek başkanları, vatandaşları destekleyen bu tür kararların alınmasından dolayı Bilgin’e memnuniyetlerini ifade ettiler.

Su indiriminden dolayı memnun olduklarını belirten Görme Engelliler Dernek Başkanı Salman Deveci; “Belediyemiz güzel bir çalışmaya imza attı. Öncelikle bu karardan dolayı duyduğumuz mutluluğumuzu ifade etmek istiyoruz. Seçim öncesi söz vermiştiniz ve bu vaadinizin gerçekleştirilmesi tüm engelli vatandaşlarımızı mutlu etti. Alınan karar için teşekkür ediyoruz” dedi. Deveci ayrıca engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalarında çok iyi seviyede olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bilgin ise, “inşallah şartlar iyileştikçe daha güzel hizmetler yapacağız. Genel olarak da suya zam yapmadık ve engelli kardeşlerimize yönelik de böyle bir indirim yaptık. Önümüzdeki süreçte sizlerin hayatını birebir etkileyecek güzel projeleri hayata geçireceğiz. Bu konuda çözük odaklıyız ve irademiz net… ben de sizden dua ve destek bekliyorum.” diye konuştu.

Ziyarette; Görme Engelliler Dernek Başkanı Salman Deveci, Bedensel ve Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Halil Geçgil, İşitme Engelliler Başkanı Mustafa Epik ve dernek üyeleri hazır bulundu.