Erdem'den kütüphane | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Erdem’den kütüphane

Bu haber 29 Aralık 2019 - 18:24 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem’in girişimleriyle Merkeze bağlı Olukman köyüne kazandırılan Kütüphanenin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Programa Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem ve çok sayıda davetli katıldı.

Bilginin Kaynağı Kitaptır

Törenin açılış konuşmasını yapan İsmail Erdem, yaptığı konuşmada; İstanbul’da sivil toplum örgütleri olarak Sivas Olukman köyüne kütüphane yapma kararı aldıklarını ifade ederek, “Bu hayırlı iş bizleri çok mutlu etti. Eğitime, sanata, spora ve insanın gelişmesine önem veriyoruz. Kütüphaneler, özellikle gençlerimizin okuma alışkanlığının kazanmasına büyük katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda bilginin kaynağı kitaptır. Bizlere gelecekte kaynak olacak, ışık tutacak olan en temel eser şüphesiz kitaptır. Her bir bireyimiz her ay mutlaka bir kitap okumalıdır” dedi

Herkes Eğitime Destek Vermeli

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Başkanı ve üyelerine, Olukman köyüne kazandırılan kütüphaneden dolayı teşekkür ederek, “Köyümüzde farkındalık oluşturmak için yapılan bu anlamlı eserin kazandırılması ben çok mutlu etti. Tek çaremiz okumak, herkesin eğitime destek vermesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Kütüphaneler Bilgiye Ulaşmanın Ana Yoludur

Sivas Valisi  Salih Ayhan ise, Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonunun hiçbir zaman Sivas’ı yalnız bırakmadığını ifade ederek, “Burada bir emek var sizler İstanbul’dan çıkıp gelerek bu güzel köyümüze kütüphane kazandırdınız. Her kitap ışıktır, aydınlıktır. Kütüphaneler bilgiye ulaşmanın ana yoludur. Bu anlayışla çocuklara dokunmak onları mutlu etmek çok önemli” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışının ardından köy sakinleri ile de bir araya gelen Vali Salih Ayhan, vatandaşlarla hasbihal ederek taleplerini dinledi. Vali Ayhan, “Olukman köyümüz hem nüfus hem de konumu itibariyle iyi bir bölgede. İmkânlar ölçüsünde köyümüzün eksiliklerini gidereceğiz.” dedi.

Yıldız Dağı Kayak Merkezinde İnceleme

Vali Salih Ayhan, Olukman köyündeki kütüphane açılışının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem, platform üyeleri ve Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile birlikte Yıldız Dağı Kayak Merkezini ziyaret etti. Vali Ayhan, kayak sezonunun başladığı Yıldız Dağı’nın son durumu hakkında Buruciye AŞ. Genel Müdürü Mustafa Altun’dan bilgiler aldı.