Karla Mücadele toplantıda ele alındı | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Karla Mücadele toplantıda ele alındı

Bu haber 09 Aralık 2019 - 10:41 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Sivas merkez ve genelinde  görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması, karla mücadelede gerekli önlemlerin alınması ve afet yönetimi konularında öngörülen çalışmaların masaya yatırılması amacıyla ‘Karla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapılan toplantıya; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, TCDD 4. Bölge Müdürü Ali Karabey, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun, İl AFAD Müdürü Nazif Ekinci, İl Meteoroloji Müdürü Haydar Bacanlı, kaymakamlar ve diğer ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, kış mevsiminin birçok kurumun koordinasyonu ile sorunsuz geçmesi gereken bir süreç olduğunu ifade ederek, “İlimiz coğrafyası dağınık ve yerleşim merkezimiz çok. Ayrıca karayolu, köy yolu ağlarımızda geçit sayımız da oldukça fazla. Bu nedenle kış koşulları ile ilgili vatandaşlarımızı da bilgilendirmemiz ve bilinçlendirmemiz gerekmektedir” dedi.