Nitelikli OSB « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Önceliklerinizi belirleyin

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMUZ

EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

Sivas tarımında ufuklu proje

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Nitelikli OSB

Bu haber 06 Aralık 2019 - 11:11 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Sivas Valiliği öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarımızın işbirliğiyle Cumhuriyetin 100. yılında ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı’ hedefi kapsamında inceleme ve ziyaretler devam ediyor.

Programlara I. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri; Sivas Valisi  Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, I. OSB Müdürü Emre Torun, Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat ve diğer ilgililer katıldı.

OSB’nin Altyapısı Güçleniyor

‘Sivas 1. OSB Altyapıya Destek ve Ağaçlandırma Protokolü’ kapsamında Sivas İl Özel İdaresince yapımı devam eden yol çalışmalarını da inceleyen Vali Salih Ayhan, “OSB, Sivas Belediyesi ve Sivas İl Özel İdaresi arasında imzalanan protokol kapsamında, Organize Sanayi Bölgelerimizin altyapı çalışmalarını iyileştirmek için hizmetlerimiz devam ediyor. Amacımız, sanayicilerimizin üretim kalitelerini artırmak ve nitelikli bir OSB oluşturmaktır. Sanayi yatırımlarımız arttıkça bölgemiz genişledikçe üst ve altyapılar da iyileştirme ihtiyacı hasıl oluyor. Çalışmalar kapsamında belediyemiz 16 bin metrekare alanı bitirdi. İl Özel İdaremiz de hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.” diye konuştu.