Şehit babası, torunna Sivas Valisi Salih Ayhan'ın ismini verdi. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Şehit babası, torunna Sivas Valisi Salih Ayhan’ın ismini verdi.

Bu haber 21 Aralık 2019 - 9:50 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Şırnak’ın Seslice köyü yakınlarında 2005 yılında terör örgütü PKK tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Komando Er Süleyman Aydın’ın Hafik Yarhisar’daki hanesine ziyarette bulundu.

Vali Ayhan’ı görünce duygu dolu anlar yaşayan şehidimizin babası Habip Aydın, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Sizleri çok seviyoruz. Şehit oğlum Süleyman’ın kardeşi Serkan’ın 3 çocuğu var. İlk çocuğuna Şehidimiz Süleyman’ın adını verdik. İkincisi kız oldu. Ona da Şura ismini koyduk. 1 ay öncede bir yavrumuz dünyaya geldi. Ona da çok sevdiğimiz Valimiz Salih Ayhan’ın adını verdik. Adıyla yaşasın, sizin gibi başarılı olsun isterim. Her zaman da sizleri köyümüze beklerim. Ziyaretiniz bizleri çok mutlu etti” dedi.

Şehidimizin ailesinin hatırını sorarak onlarla hasbihal eden Vali Ayhan da, şehidimizin babası Habip Aydın’ın torununa Salih ismini vermesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, teşekkürlerini iletti.

Yüce Türk Milleti’nin bugüne kadar bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdiğini anımsatan Vali Salih Ayhan, “Bundan sonraki süreçte de herhangi bir tehlikede, devletimizin ve milletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehit vermeye devam edecektir. Sizin evladınız da bu vatan uğruna canını verdi, kanını akıttı. Şunu biliniz ki bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin de bilincindeyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Vali Ayhan, çocuklarla yakından ilgilenirken, çeşitli hediyeler de verdi. Ailenin taleplerini de dinleyen Vali Salih Ayhan, onlara 24 saat kapılarının açık olduğunu ifade ederek, önceliklerinin şehit aileleri ve gaziler olduğunu, her türlü sorunlarında yanlarında bulunacaklarını ifade etti.