Sivas Valisi Ayhan " Kadim şehre hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum " | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Sivas Valisi Ayhan ” Kadim şehre hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum “

Bu haber 31 Aralık 2019 - 8:35 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi Salih Ayhan, yeni yıl mesajı yayınladı.

Vali Ayhan measjında “Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla merhaba diyoruz. Sivas’ta yaklaşık 14 aydır İl Valisi olarak görev yapmanın, bu kadim şehrin insanına hizmet etmenin ve yeni yılı sizlerle karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Tarih boyunca birçok medeniyete ve önemli tarihi olaylara ev sahipliği yapmış olan Sivas ili, Cumhuriyet’e giden yolun sarsılmaz duruşunun tüm dünyaya haykırıldığı ve Milli Mücadele ateşinin yakıldığı Anadolu’nun güzide bir şehridir. Geride bıraktığımız yılda, Sivas Kongresi’nin 100. yılını, milli bir şuurla, heyecan ve coşkuyla kutlamanın onurunu yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın 4 Eylül 2019’da şehrimize yaptığı ziyarette zat-ı alilerinin katkıları ile coşkumuz, toplumun her kesiminde karşılık buldu, ulusal bir bilinç oluşturdu. Meclis Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve birçok bakanımızın ziyaretleri ile yaptığımız onlarca etkinlik, yüzyıl önceki birlik ve beraberlik ruhunu hissetmemize ve gelecek nesillere hissettirmemize vesile olmuştur.

2019 yılının ilk günlerinden itibaren kamu yönetiminde çağdaş bir anlayışın gereği olarak,  ilimizin bütün dinamiklerini bir araya getiren katılımcı (yönetişim), saydam ve hesap verebilir bir yönetim mekanizmasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kurumlarımızın 2023 vizyonlarını belirleyerek, hızlı, etkin ve sahada iyi bir şekilde yer alıp, ilimizi daha iyi bir noktaya taşımak için tüm paydaşlarımızla gayret gösteriyoruz. Bu şehrin aydınlık geleceği için yaptığımız “Sivas Çalıştay”ı bunun en güzel örneğini oluşturmaktadır.

Tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, kültürden turizme, gençlik spordan tarıma kadar birçok alanda yeni proje ve yatırımlarla Sivas’a değer katmaya gayret ediyoruz. Bunların başında istihdam odaklı “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Üretim ve İstihdam Kapısı” projesi yer almaktadır. Bu amaçla, Sivas Belediyemiz ile ortaklaşa kurduğumuz SİVTAŞ bünyesinde Süt İşleme Tesisi ile Yem Fabrikamızın temelini attık. Ayrıca Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu ile Cezaevinde planladığımız Makarna ve Salça Fabrikasının fizibilite çalışmalarına devam ediyoruz. Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası projemizin de temellerini attık, Demirağ OSB’nin ise alt yapı çalışmalarını belli bir aşamaya getirdik.

Turizm çalışmaları kapsamında yine belediyemiz ile birlikte kurduğumuz Kültür A.Ş bünyesinde ilin tanıtımı için birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Sivas’a 2023 yılına kadar 20 adet müze açma çalışmamız da sürüyor.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde eğitim-öğretimin altyapısında çok iyi bir noktaya gelen Sivas’ta içeriği de zenginleştirmek adına bazı projeleri hayata geçirdik. Amacımız öğrencilerimizin akademik başarılarının yükseltilmesi, sosyal ve sportif olarak özgüvenlerinin de gelişmesidir. Eğitim de en mühim gayelerimizden birisi de okullar arası farkın azaltılmasıdır.

Bizler hep beraber ülkemiz ve Sivas’ımız için elbirliğiyle çalışmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımızda “ben bilirim” anlayışı yerine “ortak aklı” düstur edinip, toplumsal ve bilimsel yönünü ve şehre sunacağı katkıyı değerlendirmeden adım atmıyoruz. Yeni yılda da birçok projeyi birçok yatırımı ilimize kazandırmak için tüm kurumlarımızla ve var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, 2020 yılı için merkez ve ilçelerimizi sürekli dinamik tutacak ve toplumun kılcal damarlarına nüfuz edecek “Sivas İçin 300 Fikir, 300 Proje” vizyonumuzu Ocak ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşacağız.

İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü olan 2023’te hedeflerimize ulaşarak, ecdada layık bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Bizden sonraki nesillere miras olarak bırakacağımız 2053 ve 2071 vizyonlarıyla tarihteki binlerce yıllık yürüyüşümüzü daha da ileriye taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle, ilimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yönünde, yoğun mesai harcayan, zamanını, ilgisini ve desteğini esirgemeyen kamu kurumlarımızdaki tüm personelimize, sivil toplum örgütlerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 2020 yılının başta Sivasımız, ülkemiz ve tüm insanlık için hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl olmasını; sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “dedi

 

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig