"Üretene Değerli Olduğunu Hissettireceğiz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Üretene Değerli Olduğunu Hissettireceğiz”

Bu haber 27 Aralık 2019 - 15:29 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Tarım Platformu Toplantısı ve Tarıma Değer Katanlar Ödül Töreni, Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, oda temsilcileri, STK’lar, muhtarlar ve çiftçilerin katılımıyla yapıldı.

Tarıma değer katan çiftçilerin ilk kez ödüllendirildiği programda,  Sivas’ın tarım alanındaki başarısına dikkat çekildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan toplantının açılış konuşmasını İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız yaptı.

“Sivas Tarımda Marka Şehir Olacak”

Yıldız, tarım ve hayvancılık alanında 2019 yılını yoğun ve verimli çalışmalarla tamamladıklarını söyledi. Her ay düzenli olarak Tarım Platformu toplantıları  yaptıklarını ifade eden Yıldız, “Amacımız birlik-beraberlik ve ortak akıl ile Sivas’ı tarım alanında marka şehir haline getirmektir” dedi. 

“Çiftçilerimizi Tebrik Ediyorum”

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’de Sivas’ın tarım ve hayvancılık alanında gerekli yatırımı her daim aldığını dile getirerek ”Üreten ve başarılı olan çiftçilerimizi kutluyorum” dedi.

“Elimizi Taşın Altına Koyacağız”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Sivas’ta klasik yöneticilik anlayışından uzak çalışma yürüttüklerini ifade ederek, “Üreten çiftçilerimizi tebrik ediyorum. Biz sizlerin her zaman yanında olacağız. Üreten ve istihdama katkı sağlayan herkese destek vermek için elimizi taşın altına koyacağız. Bu kapsamda, Valiliğimiz öncülüğünde İl Özel İdaremiz ile bizler de SİVTAŞ şirketinin kurulmasına katkı sağladık. 3-5 yıl sonra bu şirket daha iyi noktalara gelecek. 2023 hedeflerine ulaşmak için hepimizin üretmesi gerekiyor. Bu noktada şehirde oluşturduğumuz uyum ve beraberlik ile Sivas tarımını kalkındıracak birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

“Değer Üretenlere Değer Vereceğiz”

Tarım Platformu’nu çok önemsediklerini söyleyen Vali Salih Ayhan, “Bu platformu daha da güçlendireceğiz. Tarımda farkındalık oluşturduk, yoğun bir yıl geçti. Herkesin koşarak gittiği yere biz daha fazla koşarak gitmemiz, daha fazla emek sarf etmemiz lazım. Çiftçilerimizin hep yanında olduk. Emek veren, topraktan hayat fışkırtan bu insanların önünde saygıyla eğilmek gerekir. Toprağa emek veren ellerin kıymetini bilmek gerekir. Muhtarlarımızın ve çiftçilerimizin katkıları ile küçük dokunuşlarla büyük değişimler yaratacağız. Tarım ve hayvancılıkla ilgili çok özel çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Değer üretenlere değer verilmesi ve alkışlanması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, “Bizim en büyük gayretimiz, değer üretenlere hayattayken değer verilmesi. Üretenin değerli olduğunu hissettirmemiz lazım ki üretmek için şevki diri olsun. Eğer siz değer verenlere değer vermezseniz, değer üretenleri alkışlamazsanız idarecide, siyasetçide, bürokratta adım atmaktan çekinir o zaman.” ifadelerini kullandı.

 

Törende SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık’da şirketin kurulma aşaması ve üretim alanlarıyla ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Programın sonunda tarıma değer katan merkez ve 16 ilçeden misafir edilen çiftçilere plaket ve hediyeleri il protokolü tarafından verildi.