Hayvanlar yuvalarına kavuşturuldu. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Hayvanlar yuvalarına kavuşturuldu.

Bu haber 04 Ocak 2020 - 14:19 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

Sivas Denetimli Serbestlik Yükümlüleri ,Sivas Belediyesi Özbelsan A.Ş. ile örnek bir projeye imza atarak kuşlar için yuva yaptı.

Soğuk havanın şiddetini artırdığı şu günlerde yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Sivas Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüleri Sivas Belediyesi ÖzbelsanA.Ş. bünyesinde yer alan atölyelerde atık malzemeleri değerlendirerek kuş yuvası yaptı.

2 Denetimli Serbestlik yükümlüsünün gönüllü olarak yaptığı kuş yuvaları bugün şehrin muhtelif yerlerine asılması için bir program düzenlendi.

Sivas Kent meydanında düzenlenen programa Sivas Belediyesi Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan ile diğer protokol üyeleri katıldı.

Sahipsiz hayvanlar yuvalarına kavuşuyor etkinliği ile tanıtımı yapılan proje kapsamında aynı zamanda Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin de atık araç lastiklerinden kedi yuvası ve kullanılmayan plastik su borusundan tasarladığı su vemama kapları da yapılan programlar ile sokak hayvanları ile buluşturuldu.

Kent meydanında yapılan programda konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğrencisi İrem Yıldırım, “sokaktaki sessiz dostlarımızın sesi olmak için tasarladığımız projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ise programda yaptığı konuşmada; “Biz Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde kamu hizmeti yararına çalışma yükümlüsü olan yükümlülerimiz ile birlikte şuan itibarıyla 41 tane kuş yuvası yaptık. Bugün kısmet olursa şehrin muhtelif yerlerinde onların ağaçlarda ve parklarda yerleşimi sağlanacak” dedi.

Başsavcı Uğurlu’nun ardından söz alan Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan ise; Hayvan hakları ihlallerinin yoğun olduğu bir dünyada Sivas gerçekten çok şanslı. Çünkü bu konuda çok duyarlı hayvan hakları dernekleri var, sivil toplum kuruluşları var. Bu nedenle bu farkındalığı oluşturan ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Belediyesi Başkanı Hilmi Bilgin ise; “Tamamen atık malzemelerden yani çöpe gidecek malzemeleri değerlendirilerek oluşturduğumuz kedi evi, kuş yuvası gibi can dostlarımızın sıcacık bir ortamda kışı geçirmelerini adına ürettiğimiz yuvaları bugünden itibaren şehrin farklı bölgelerine yerleştirerek insani bir vazifeyi yerine getirmiş olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından ise Sivas Kent Meydanında bulunan ağaca kuş yuvası asıldı. Diğer barınaklar ise şehrin farklı noktalarına yerleştirildi.