Öğrencilere meslekler anlatıldı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Öğrencilere meslekler anlatıldı.

Bu haber 16 Ocak 2020 - 7:40 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

Sivas’ta Öğrencilere Havacılık Alanındaki Meslekler ve Havacılık Faaliyetleri Anlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Sivil Havacılar Derneği, Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, Havayolları Kabin Memurları Derneği ve Uçak Teknisyenleri Derneği işbirliğinde Yürütülen Proje Kapsamında Sivas’ta öğrencilere havacılık alanındaki meslekler ve havacılık faaliyetleri anlatıldı.
Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürü Hülya Bozbıyık, Uçak Pilotu Murat Gülkanat, Kabin Memurları Gamze Alkan ve Umut Karagöz Katıldı.
Aralarında Sivas’ın da bulunduğu 21 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen program kapsamında Sivas’taki öğrencilerle bir araya gelen Gülkanat, Alkan ve Karagöz, mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Havacılık alanında yaşanan gelişmelerle ilgili öğrencilere bilgilerini aktaran konuşmacılar, öğrencilerden gelen sorulara da cevap verdi.
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı programın sonunda Gülkanat, Alkan ve Karagöz’e teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti. Daha sonra programa katılan öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verildi.