"Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje”

Bu haber 21 Ocak 2020 - 7:38 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Çeşitli ziyaretler ve toplantılar yapmak üzere Şarkışla ilçesine giden Sivas Valisi  Salih Ayhan, ilk olarak kaymakamlığı ziyaret etti. İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Salih Ayhan, Kaymakam Mehmet Erdem’den, ilçede yürütülen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje”

Ziyaretinden ardından, Şarkışla ilçesinin “Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” değerlendirme toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda, ilçe kaymakamlığı koordinesinde kurumlarca kültür, sanat, tarım, sağlık, spor ve eğitim alanlarında hazırlanan projeler, anlatıldı.

“Projeler Vatandaşın Gönlüne Su Serpecek”

Vali Ayhan, “Kaymakamlığımız kısa zamanda 121 proje üretmiş, kendilerini tebrik ediyorum. Her bir proje inşallah vatandaşımızın gönlüne, yüreğine su serpecek. İlçede kurumlarımızın birlikteliği ile güzel bir taslak çıkmış. Yine el ele vererek projeler nihai aşamaya getireceklerdir.” dedi.

Türkiye’nin en büyük hayvan pazarının Şarkışla’da olduğuna dikkati çeken Vali Salih Ayhan, “Şarkışla hayvan pazarımız, en büyük markamız, bölgenin en büyük pazarı. Burası için belediyemizle ortak proje yapıyoruz. Buranın standardını artırma, ıslah etme, daha ulaşılabilir olmasını sağlamak ve marka değerini muhafaza etmek için güzel çalışmalar yapıyoruz. İnşallah 2020’de bunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.