7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi

Bu haber 12 Şubat 2020 - 6:32 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Sivas´ta, 7 TIR´lık insani yardım malzemesi, deprem bölgesi Elazığ ve Malatya ile Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.

İlimizde İçişleri Bakanlığı ve AFAD koordinesinde ´Bir aradayız İdlib´in yanındayız´ sloganıyla başlatılan kampanyada, valilik organizasyonuyla toplanan 7 TIR´lık insani yardım malzemesi, deprem bölgesi Elazığ ve Malatya ile Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.

Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen törene; Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Aksu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Vali Ayhan, Türk insanının her zaman hayırsever olduğunu belirterek, “Son 1 aydır bazı sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntılar bizim birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdi. İdlib´e bakanlığımız koordinesinde Elazığ ve Malatya´ya ise valiliğimizin öncülüğünde yardımlar gönderiyoruz. İdlib´e müftülüğümüzün koordinesinde hayırseverlerimizin desteği ile 4 TIR gidiyor. 3 TIR ise Elazığ ve Malatya´daki kardeşlerimize gönderiliyor. TIR´ların içinde 7 bin 750 paket gıda malzemesi var” dedi.

Yardım malzemesi yüklü TIR´larla İl Müftüsü Yusuf Akkuş´un duasının ardından yola çıkıldı.