"Başımıza Gelmeden Tedbir Almalıyız" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Başımıza Gelmeden Tedbir Almalıyız”

Bu haber 21 Şubat 2020 - 6:50 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Elazığ ve Malatya depreminde görev yapan Sivas Kızılay, UMKE ve AFAD ekipleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaşanan depremin imar uygulamalarını tekrar gündeme getirdiğini ifade ederek “Bizler böyle bir olay başımıza gelmeden tedbir almalıyız” ifadesini kullandı.

Sivas Belediyesi Kültür Müdürlüğü destekleri ile Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı tarafından hazırlanan İrfan Meclisi programında Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Elazığ ve Malatya depremine hızlı bir şekilde müdahale eden ilimizde görevli Kızılay, UMKE ve AFAD ekipleri ile bir araya geldi.

İrfan Meclisi´nde her ay farklı misafirlerin ağırlandığını dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bu ay bu samimi ortamda o zorlu süreci yaşayan kahramanlarımızla bir araya gelerek teşekkür etmeyi istedik. Gösterdiğiniz üstün gayret için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

Başkan Bilgin, yaşanan depremin imar uygulamalarını tekrar gündeme getirdiğini belirterek “Bizler böyle bir olay başımıza gelmeden tedbir almalıyız” ifadesini kullandı.

Toplantıya katılan acil durum ekipleri de söz alarak yaşadıkları olayları katılımcılara anlattı.  Toplantı sonunda Başkan Bilgin, davetlilere çeşitli hediyeler takdim etti.