Başkan, karla mücadele ekiplerinin yanında. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Başkan, karla mücadele ekiplerinin yanında.

Bu haber 12 Şubat 2020 - 13:41 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Sivas’ta  sabah saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışının ardından Sivas Belediyesi’ne bağlı tüm ekipler yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Öncelikli olarak toplu taşıma yolları ve hastaneler olmak üzere şehrin tamamında kar temizliği yapan ekipleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu kapsamda Kent Meydanı’ndan başlayarak tüm şehirde yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte tüm ekiplerimiz başta ana arterler olmak üzere kolay ulaşım sağlanması gereken hastaneler ile diğer alanlarda çalışma gerçekleştirmeye başladı. Ekiplerimizle birlikte bizler de kar yağışından itibaren sahadayız. Belediyemiz ve Özbelsan şirketimiz başta olmak üzere tüm işçilerimiz ve araçlarımız ile ilimizde hizmet eden diğer kamu kurumları ve kuruluşlarından destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Kar yağışının yoğunlaşması ile ek olarak ilimizde faaliyet gösteren özel sektöre ait kepçe, greyder, traktör kepçe gibi iş makinaları kiralayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

Kar yağışının önemli olduğunu belirten Başkanımız Bilgin, “Tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de susuzluk sorunu var ve bunun önüne geçen en önemli etken kar… Bizlerde kar yağmasından memnunuz ancak kar temizliği konusunda hemşerilerimizden beklentimiz biraz sabırlı olunmasıdır. Kar her alana aynı derecede yağıyor, bizimde önceliğimiz ana arterler sonrasında ara sokaklara da gireceğiz. 65 mahalle muhtarımızla irtibatlı konumdayız ve ve ana güzergahta kapalı olan herhangi bir yolumuz yok.”  ifadesini kullandı.

Toplu taşıma kullanımının önemine de değinen Başkanımız Bilgin, “Hemşerilerimizden bu süreçte ricamız özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarıdır. Bu olaylar senede birkaç gün gerçekleşiyor anlayışları için Hemşerilermize teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan’da, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e çalışmalar için teşekkür ederek, “Gece kar yağışının başlaması ile birlikte Belediyemize bağlı ekipler çalışmalara başladı. Aralıksız çalışan arkadaşlar fedakârca kar temizliği yapıyor. Ana arterleri de herhangi bir sıkıntı yok. Her bölge için bir kepçe görevlendirilmiş durumda ana arterlerin ardından ekipler ara sokaklara da girecek. Belediyemiz yağan bereketi afete geçirmemek için takdire şayan bir çalışma gerçekleştiriyor, emeklerine sağlık.” dedi.