"Birliğimizi Gösterdik" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Birliğimizi Gösterdik”

Bu haber 07 Şubat 2020 - 5:48 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

2020 yılında arka arkaya gelen üzücü haberler nedeniyle açıklamalarda bulunan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Acıları yüreklerimizde hissettik. Yaşanan felaketler karşısında toplum olarak devlet büyüklerimiz ile birlikte bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha gösterdik” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 2020 yılının ilk aylarında sürekli acı haberlerin gündeme geldiğini belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde her felaketin üstesinden gelineceğini ifade etti.

Esnaf teşkilatı olarak yeni yıla umutla başladıklarını fakat yaşanılan olumsuz gelişmelerin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Başkan Köksal, “2020 yılına başladığımız ilk aylarda maalesef peş peşe acı haberlerle karşılaştık. Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem felaketinin ardından İdlib´de, Hakkari´de şehit olan askerlerimiz, Van´da meydana gelen çığ felaketi sonrasında Sabiha Gökçen Havaalanında yaşanan uçak kazası ile birlikte hepimiz acıları yüreklerimizde hissettik. Yaşanan felaketler karşısında toplum olarak devlet büyüklerimiz ile birlikte  bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Felaketlere anında müdahale edildi ve daha fazla acı yaşanmaması sağlandı. Her yaşanan felaket sonrasında destek, yardım ve dualarla bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Biz bir olduktan sonra her acının üstesinden geliriz ve gelmeye de devam edeceğiz” dedi.

Başkan Köksal, konuşmasının devamında; “Gerek doğal afetlerde gerekse de terör olaylarında şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize  Allah´tan rahmet, yaralanan asker ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Yüce Mevla´m ülkemize ve halkımıza daha büyük felaketler yaşatmasın. Aziz milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.