Depremzedeler İçin Seferber Oldular | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Depremzedeler İçin Seferber Oldular

Bu haber 07 Şubat 2020 - 5:50 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

AK Parti Sivas il teşkilatı Elazığ´da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için seferber oldu. Gençlik Kolları Başkanlığı öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası sonucu elde edilen ayni ve nakdi yardımlar ilgili yerlere teslim edildi.

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Sivrice merkezli  meydana gelen depremlerin ardından AK Parti Sivas İl Teşkilatı, İl Gençlik Kolları Başkanlığı öncülüğünde yardım kampanyası başlattı. Sosyal medya ve çeşitli alanlarda kampanyanın tanıtımlarını yapan AK Gençler topladıkları  soba, gıda kolisi, battaniye ve elektrikli ısıtıcıları AFAD İl Müdürlüğüne teslim etti.

Kampanya kapsamında toplanan nakdi yardım ise İl Başkanı Hakan Aksu, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Ziraat Bankası Merkez Şubesinden Kızılay hesabına yatırıldı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya illerimizde meydana gelen depremlerden dolayı deyim yerindeyse ülkemizde vatandaşlarımız seferberlik ilan ederek yardım kampanyaları düzenliyor. Bizler de AK Parti teşkilatı olarak Gençlik Kollarımızın öncülüğünde karınca kararınca bir yardım kampanyası başlattık. Kampanya neticesinde gıda kolisi, soba ve battaniye ile birlikte nakdi yardımlar topladık. Partimize ulaştırılan gıda kolileri, soba ve battaniyeler AFAD İl Müdürlüğü aracılığı ile toplanan nakdi yardımları ise Türk Kızılay´ı hesabına aktararak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasına katılan vatandaşlara teşekkür eden Sakarya, “Bir daha bu tür doğal afetlerin yaşanmamasını Allah´tan niyaz ediyorum” temennisinde bulundu.