Elazığ ve Malatya'ya 7 Tır malzeme. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Elazığ ve Malatya’ya 7 Tır malzeme.

Bu haber 14 Şubat 2020 - 13:06 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından Sivas’ta da depremzedelere yardımlar çığ gibi büyüyor. Kamu, kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, hayırsever iş insanları ve vatandaşların destekleriyle bölgeye çok sayıda temel ihtiyaç malzemesi gönderildi.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Sivas Valiliğine bağlı AFAD ve UMKE ekipleri bölgede günlerce arama-kurtarma çalışmalarına katılırken, bir taraftan da Kızılay ve AFAD’ın düzenlediği yardım kampanyalarına Sivas genelinden büyük destekler geldi.İlk günden itibaren Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, il protokolü ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bölgeye gönderilmek üzere hazırlanan malzemeler için düzenlen uğurlama programlarına katılarak, yardım çağrısında bulundular.

– Vali Ayhan’dan Hayırseverlere Teşekkür

Vali Salih Ayhan, Elazığ iline gönderilecek olan 3 adet gıda TIR’ının uğurlanması programında yaptığı konuşmada; 24 Ocak’ta yaşanan Elazığ ve Malatya depreminin ardından Sivas olarak tek vücut olduklarını hatırlatarak, acının üstesinden gelmek ve bölge halkına sahip çıkmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

Şuana kadar bölgeye bir hafta içerisinde 7 TIR’ın ihtiyaç malzemelerini ulaştırdığını ifade eden Vali Ayhan, “Deprem öncesi önlemlerimiz ve iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Bütün illerimiz bu konuda yoğun gayret göstermektedir. Tabi ki ilimizde de bu konuda hayırseverlerin olağanüstü yardımları oldu.” dedi.

– 8 Bin 500 Koli Malzeme Gönderildi

Vali Ayhan, depremzedeler için İçişleri Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda 8 bin 500 koli hazırlandığını ifade ederek, “Elazığ ve Malatya’da ki depremzede kardeşlerimize Sivas halkı olarak gösterdiğimiz duyarlık ve yardım seferberliği takdire şayandır. Ayrıca ERMADEN şirketimize, Sivas halkına ve hayırsever iş insanlarımıza minnettarım.” diye konuştu.

Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileklerini bir kez daha ileten Vali Ayhan, “Rabbim bu hayır ve hasenatları kabul eylesin. Bizleri daha büyük husumetlerden uzak tutsun. Daha büyük afetlerden de muaf olabilmek için diri, tedbirli ve birlikte olacağız inşallah. Takdiri elbette Allah’a bırakacağız.” şeklinde konuştu.