"Fikirlerinden İstifade Edeceğiz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Fikirlerinden İstifade Edeceğiz”

Bu haber 24 Şubat 2020 - 8:20 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Sivas eski Valisi Zübeyir Kemelek, vefatının 6. yıl dönümü dolayısıyla isminin verildiği Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda düzenlenen program kapsamında anıldı.

Programa Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Hikmet Dengeşik ve Mehmet Sayın, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Vali Ayhan´ı okul girişinde çeşitli spor branşlarında derece elde eden öğrenciler karşıladı. Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Ayhan, daha sonra Zübeyir Kemelek´in Sivas´ta görev yaptığı sürede çekilen fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi.

Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra okul salonunda gerçekleştirilen anma programına katıldı. Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kemelek´in anısına hazırlanan video gösterime sunuldu. Video gösteriminin ardından Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ayhan´a; Zübeyir Kemelek ile birlikte çekilen fotoğrafını hediye etti.

“KİMLİKLİ BİR OKULUN ÖĞRENCİLERİSİNİZ”

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Ayhan, “Sizin okulunuzun ismi çok kıymetli. İnşallah ismiyle müsemma bir okul olur ve her iki isim de sizlerde güzel izler bırakır. Çok güzel, kimlikli bir okulun öğrencilerisiniz” dedi.

“UNUTMAYACAĞIZ”

Kemelek ile bilirlikte görev yaptığı dönemin kendisinde önemli izler bıraktığını kaydeden Vali Ayhan, “Kendisini bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu unutmayacağız. Yaşam tarzından, fikirlerinden, bizlere bıraktıklarından hep istifade edeceğiz” İfadelerini kullandı.

Vali Ayhan, programın ardından daha önce Kemelek adına okutulan mevlid için hazırlanan şekerleri öğrenci ve öğretmenlere ikram etti.