Gerekirse İlçelere Destek Vereceğiz | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Gerekirse İlçelere Destek Vereceğiz

Bu haber 07 Şubat 2020 - 5:52 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Valilik koordinesinde hayata geçirilen “Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “İlçelerimiz büyüklüklerine ve ihtiyaçlarına göre projeler ürettiler. Bu projelerin büyük çoğunluğu kaymakamlıklarımızın öz kaynakları ile yürütebileceği projeler. Biz de gerektiği yerde ilçelerimize bu anlamda finansman desteği sağlayacağız” dedi.

Sivas´ın geleceğine yön vermek ve hazırlanan yeni projelerle şehrin her alanda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Sivas Valiliği öncülüğünde yürütülen “Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” tanıtım toplantısına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, ilçe kaymakamları, proje temsilcileri ile proje paydaşlarının katıldı.

Valilik konferans salonunda yapılan toplantı saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıda ilk olarak “Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” çalışması için hazırlanan tanıtım videosu izletildi.

PROJELER 9 ANA BAŞLIKTA HAZIRLANDI

Toplantıda “Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” kapsamında eğitimden tarıma, gençlik spordan çevre sağlığa, kültür turizmden güvenliğe kadar 9 ana başlıkta hazırlanan “Çekmeceye Sığan Dünyalar, Şoför Amca Beni Gördün Mü? İki Fidan Birlikte Büyüyor, İki Gülsüm Tek Yürek, Dostluk Kazansın, Bademin Çiçekleri ve Bahçelerin Gelinliği” projeleri, ilgili kurum ve ilçe temsilcileri tarafından kamuoyuna açıklandı.

“SİVAS´I BİR BÜTÜN OLARAK GÖRÜYORUZ”

Sivas için herkesin söyleyecek bir sözü olduğunu belirten Vali Ayhan, 300 projeden 700 adet projeye ulaşıldığına dikkat çekerek, “Sivas´ı bir bütün olarak görüyoruz. Bu güzel şehri her alanda geleceğe taşıyacağız. Küçük dokunuşlarla büyük etkiler oluşturacağız” dedi.

“Fikir üretmek dertli insanların işidir. Başkalarının derdi ile dertlenen, çözüm arayan, daha iyisi, kolayı, daha faydalısı nasıl olur diye sorgulayan zihinlerin ürünüdür fikir” diyen Vali Salih Ayhan, “Bizler bu vizyonu ortaya koyarken, kurumlarımızın standart faaliyetlerinin yanında, kurumsal dinamiklerini, işbirliklerini kullanarak, adeta toplumun kılcal damarlarına nüfus edecek, küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratacak faaliyetler ortaya koymalarını istedik” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL PROJELER ORTAYA ÇIKTI”

ORAN akademi aracılığıyla, kurumların proje becerilerini artırmaya yönelik proje döngüsü ve yönetimi eğitimleri verildiğini anlatan Vali Ayhan, “Bu süreçte 16 ilçemiz ve merkez kurumlarımızla ayrı ayrı toplantılar düzenleyerek fikirlerini, projelerini tartıştık. Geldiğimiz noktada gerçekten çok güzel projeler ortaya çıktı. Projenin illa büyük bütçeler demek olmadığını, kurumsal kapasitelerin etkin kullanıldığında, her şeyden önce heyecan olduğunda ne kadar güzel çalışmalar ortaya çıktığına da hep birlikte şahit olduk” şeklinde konuştu.

İLÇELERDEN 508 ADET PROJE 

Vali Ayhan, “700 projemizden 508 projemiz ilçelerimizden gelen projeler. Bu tüm projelerin yüzde 72´si. İlçelerimiz büyüklüklerine ve ihtiyaçlarına göre projeler ürettiler. Bu projelerin büyük çoğunluğu kaymakamlıklarımızın öz kaynakları ile yürütebileceği projeler. Biz de gerektiği yerde ilçelerimize bu anlamda finansman desteği sağlayacağız. Buradaki amacımız tüm kurumlarımızın etkin olması ve kurumlarımızın birbirleriyle koordinasyon halinde sorunlara çözüm araması” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan, Sivas İçin 300 Fikir 300 Projesi için emeği geçen kurumlara, kaymakamlıklara ve proje ofislerine teşekkür etti.