Hamidiye Cazibe Merkezi Olacak « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Hamidiye Cazibe Merkezi Olacak

Bu haber 05 Şubat 2020 - 10:38 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Hamidiye Kültür Parkı içerisine Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi inşa edilecek. ORAN´dan destek gören projenin protokol imza töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, “16 bin metrekare alana inşa edilecek merkez ve diğer projeler bittiği zaman bölge ciddi bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi projesinin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Sivas İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje; Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2019 yılı Sosyal Destek Programı´nda 2 milyon 180 bin TL hibe almaya hak kazandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün iştirakçi olduğu proje ile özel eğitime gereksinim duyan çocukların yaşam kalitesinin artırılması, topluma entegrasyonlarının sağlanması ve çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine de katkı sağlaması hedeflenmekte.

Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi´nin, Hamidiye Kültür Parkı içinde inşa edileceğini söyleyen Vali Salih Ayhan, “İş uğraş atölyesi, oyun alanı, atlı terapi, kafeterya, konferans salonunun yer alacağı projede; özel gereksinimli bireyler mesleki eğitim alarak spor faaliyetleri yapabilecekler. 16 bin metrekare alana inşa edilecek merkez ve diğer projeler bittiği zaman bölge ciddi bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ise engelli çocukların geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini belirterek, “Bu hususta harcanan bütün emek ve paraların her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci de Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi´nin önemine dikkat çekerek, “Engelliler için sosyal aktivite merkezi olacak. Burası ayrıca engelliler için mesleki eğitim merkezi olacak. İşin bu tarafını da önemsemek gerekiyo” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci arasında protokol imzalandı.