Hayat boyu öğrenme faaliyetleri ele alındı | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Hayat boyu öğrenme faaliyetleri ele alındı

Bu haber 06 Şubat 2020 - 8:10 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Hayat boyu öğrenme faaliyetleri değerlendirme ve koordinasyon toplantısı Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan´ın da katıldığı toplantıda kurs faaliyetleri başta olmak üzere uygulanan ve hayata geçirilmesi planlanan masaya yatırıldı.

Halk eğitim merkezleri bünyesinde yürütülen hayat boyu öğrenme faaliyetleri değerlendirme ve koordinasyon toplantısında masaya yatırıldı. Milli Eğitim Müdürlüğünce Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Mehmet Sayın, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Şube Müdürü Mehmet Ar ile merkez ve ilçe halk eğitim merkezlerin idarecileri katıldı.

Toplantı, Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Baker´in brifingi ile başladı. Baker, il merkezinde gerçekleştirilen kurs faaliyetleri başta olmak üzere uygulanan ve hayata geçirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

Daha sonra ilçe halk eğitim merkezi müdürleri tarafından ilçelerde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgiler verildi. Hayat boyu öğretme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin de değerlendirildiği toplantıda, gerçekleştirilebilecek çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali Ayhan, toplantının ardından Sayın ve Savaşçı ile birlikte Halk Eğitim Merkezi binasını gezerek Baker´den bilgi aldı.