Karla Mücadele Hız Kesmiyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Karla Mücadele Hız Kesmiyor

Bu haber 13 Şubat 2020 - 5:52 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ilimizde etkisini sürdüren yoğun kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Kış mevsiminin uzun ve soğuk geçtiği ilimizde, kırsalda yaşayan vatandaşların sorunsuz bir mevsimi geçirmesini amaç edinen İl Özel İdaresi, bu kapsamda ‘Karla Mücadele Talimatnamesi´ne göre hareket ediyor.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalarına 7 gün 24 saat hız kesmeden devam ederken, karla mücadele çalışmalarında öncelik; hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan 1. dereceli köy yollarına veriliyor.

Bugün itibariyle 385 köy yolunda kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamazken bu yolları açmak için çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi, çetin geçen kış şartlarında vatandaşların güvenli seyahat etmeleri için durmaksızın çalışıyor.

Asılsız ihbarlar ise karla mücadele ekiplerinin işini aksatıyor. Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilirken, bu tür davranışlar acil bir hastanın mağdur kalmasına da neden olabiliyor. Yetkililer asılsız ihbar konusunda vatandaşları uyarıyor.