Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi eğitime başlıyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi eğitime başlıyor

Bu haber 21 Şubat 2020 - 6:54 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde 24 Şubat´ta eğitime başlanacak. Kuruluş çalışmalarının başlamasından itibaren hedefledikleri gibi bir yıl içerisinde lisansüstü eğitime öğrenci almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul; “Adım adım hedeflerimize doğru yol alıyoruz. İnşallah baştan beri savunduğumuz savunma sanayiinde ihtisas üniversitesi olma hedefini gerçekleştireceğiz” dedi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2020 bahar dönemi itibariyle eğitime başlayacak. Savunma Teknolojileri Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci adayları geçtiğimiz hafta içerisinde sınav ve mülakata girdi. Başarılı olan öğrenciler 19-20 Şubat tarihleri arasında kayıtlarını tamamlayacak ve 24 Şubat Pazartesi günü ilk derse başlamış olacak.

Kuruluş çalışmalarının başlamasından itibaren bir yıl içerisinde hedefledikleri gibi lisansüstü eğitime öğrenci almaktan ötürü mutlu olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul; “Adım adım hedeflerimize doğru yol alıyoruz. İnşallah baştan beri savunduğumuz savunma sanayiinde ihtisas üniversitesi olma hedefini gerçekleştireceğiz. Bu maksatla tüm öğretim elemanlarımızla Ankara´ya teknik ziyaret gerçekleştiriyoruz” dedi.

2019-2020 bahar döneminde başlayacak olan eğitimlerde öğrencilere ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, TUSAŞ-TAİ ve Türk Uzay Ajansı gibi savunma sanayii kuruluşlarında görev alan uzman öğretim üyeleri ders verecek ve danışmanlık yapacak. Üniversitede yetişecek öğrenciler savunma sanayii alanında aranan eleman olacak ve üretime ciddi oranda katkı sağlayacak.